Вече близо час продължава операцията по обезвреждане на намерените по-рано днес в "Тракия" снаряди, предаде репортер на Plovdiv24.bg. На мястото са военни, както и представители на ВиК Пловдив с георадар, който трябва да установи дали в района има и други подобни невзривени устройства. Преди това жителите на жилищните блокове наоколо бяха помолени да напуснат домовете си.
Има полицейски патрули. Там е и началникът на полицейското управление в район "Тракия" Георги Данчев, както и районният кмет Костадин Димитров. Мястото е обезопасено. Според експерти снарядите са от Втората световна война. Военнослужещи от Сухопътните войски пък по-късно трябва да транспортират до военен полигон и след това да обезвредят двата невзривени боеприпаса.
Костадин Димитров 





