В изпълнение на разпоредбите на Наредбата на община Пловдив за реда и условията за намаляване на замърсяването с отпадъци от излезли от употреба МПС се проведе поредната акция на територията на район "Северен".

Служителите на района със съдействието на III РУ-Пловдив, ОП "Паркиране и репатриране", "Българска рециклираща компания" АД извършиха обход за установяване на излезли от употреба моторни превозни средства (ИУМПС).

В резултат са съставени 9 констативни протокола за премахване на излезли от употреба моторни превозни средства, паркирани по тротоарите, улиците, площадките, откритите обществени паркинги, зелените площи и други.

Автомобилите с предупредителен стикер са на следните адреси:

- ул. "Средец" - паркинг

- бул. "Цар Борис III Обединител" № 16

- бул. "Дунав" № 158

- ул. "Брезовска" № 42/44 - 3 бр.

- ул. "Победа" № 17

- ул. "Милеви скали" № 2

- бул. "България" № 108

От район "Северен" напомнят, че тази политика на районната администрация се провежда регулярно, като по този начин се постига естетизиране и почистване на района, както и в много случаи се освобождават неправомерно заети паркоместа.

"Призовавам гражданите да проявят активност и да сигнализират за излезли от употреба МПС-та на тел: 032 / 901 165", допълни кметът Ралев.