Една от редките снимки на Пловдив бе отново показана във фейсбук групата "Акция фото Пловдивъ", където се показват ретро снимки на нашия град, видя Plovdiv24.bg.
"Още една рядка снимка, направена вероятно през зимата на 1929 г., защото се виждат приготовленията за строежа на новия мост, познат ни като моста на Герджика. Снимано е от скалите, върху които след 30 години ще стъпи паметника за възхвала на съветската армия.", написа Пламен Кочев, администратор на групата.






