Поредната грозна гледка с боклуци ядоса пловдивчанин, видя Plovdiv24.bg. Във фейсбук групата "Забелязано в Пловдив" той е коментирал и е качи, с които показва големият размер на отпадъци, които са изхвърлени около контейнерите за боклуци от хората:

Според Вас, кой е виновен за тази гледка.

Хората, които изхвърлят едрите си отпадъци край контейнерите, защото няма, кой да ги санкционира.

Или общината, според която е по-рентабилно да почиства на десетина дни с багер, няколко самосвала и трима хамали, и още на втория ден гледката да е подобна, вместо да постави големи контейнери за строителни отпадъци, за което сме молили не веднъж.

Снимките са от 'Кючук Париж", но картинката е подобна на много места из Пловдив.

Ето какво коментират хората:

"Всички сме виновни и хората че мълчим и общинарите."

 

"Манталитетът е виновен!"

"Общината взема доста пари за такса смет, а после нямаш право да изхвърля почти нищо...."  

"Трябва да заявиш контейнер срещу заплащане."

"Европейска столица на културата."   

"Контейнерите за събиране на едрогабаритен отпадък по райони, които са в сайта на общината, ги има само на хартия. На място няма нищо.

"Ако контейнерът ви е прелял, оставяте отпадъците си пред общината".