Пловдивчанче се обърна към по-възрастните граждани с интересна бележка, видя Plovdiv24.bg. В "Забелязано в Пловдив" е поместена снимка, явно направена в някой от парковете или място за почивка в града. Заради почерка текстът явно е написан от неговата майка, който гласи следното:

Здравейте, казвам се Алекс и съм на 5 години, често събирам боклуци от земята, защото не ми харесва да е мръсно и да вредим на природата.

Много ви моля не си изхвърляйте боклуците на земята, а, когато кошчето е пълно, използвайте контейнер.

Промяната започва от нас, не е трудно да бъдем добри, стига да искаме. 

С Уважение: Алекс

Някои от пловдивчани са съгласни с хлапето. Ето какво коментират:

Браво, Алекс! Браво и на твоите родители! Дано повече хора те чуят! Бъди здрав и успешен!

Браво, Алекс, макар и да си малък си, много добре възпитан, дано има повече такива хора като теб.

Алекс има добри родители! 

Има надежда