С възстановка на събитията от 1908 година и пристигането на цар Фердинанд в града, Пловдив отбеляза годишнината от Независимостта на България, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Според архивите в Пловдив цар Фердинанд е посрещнат наистина с царски почести. При входа на града откъм гарата е издигната разкошна арка. Там хиляди пловдивчани посрещат царя, а кметът д-р Иван Кесяков го приветства с кратка реч.

Честванията продължиха с тържествен ритуал пред колоната на пл. "22 септември" Независима България ("Гроздов пазар").