Днес Районна прокуратура-Пловдив -Териториално отделение-Асеновград привлече като обвиняем по бързо производство Р.Г., на 19 г., за това, че на 28.08.2024 г. в Асеновград, е извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото при управление на лек автомобил БМВ.
В централната част на града Р.Г. преднамерено е предприел рязко увеличение на скоростта на автомобила, довело до превъртане на задните гуми, загуба на сцепление и поднасяне на колата - дрифтиране. Той е загубил управление над моторното превозно средство и е реализирал пътнотранспортно произшествие - ударил се е в крайпътно дърво.
Чрез действията си Р.Г. е създал опасност за останалите участници в движението и за живота и здравето на гражданите. Престъплението е квалифицирано по чл.325 ал.3 вр.ал.1 от Наказателния кодекс.
С постановление на наблюдаващия прокурор от РП-Пловдив временно е отнето свидетелството за управление на моторно превозно средство на Р.Г., издадено на 19 декември 2023 г. Пробите за алкохол и наркотици, взети с техническо средство, са отрицателни. Р.Г. е бил задържан за 24 часа по Закона за МВР. Спрямо него е взета мярка за неотклонение "подписка". Бързото производство ще приключи в законовия срок.








Garule
на 29.08.2024 г.
Лошото е че не е само той .В големите градове са хиляди, които се изживяват като герои от филми. Ако това не се спре нещата ще стават все по зле . Много често се чува репликата " ами те просто се забавляват" и тоне само от родителите ами и от полицаи !
filibe
на 29.08.2024 г.
Такива шофьори нямат оправия.Книжката доживот, това е истината.
Виктор1
на 29.08.2024 г.
За кой ли път казвам: докато инструкторите не започнат да носят отговорност при тежко ПТП за първите две години след придобиване на книжка, нещата няма да се оправят. Както е било преди 30 години. Сега очевидно не ги учат на безопасно шофиране.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!