На 08.03.2007 г. в зала № 1 на Апелативен съд Пловдив от 13.30 часа ще се състои церемония по връчване на плакети „съд-модел” на Окръжен съд Пловдив и Районен съд Пловдив.
От м. октомври 2005 г. съдилищата работят по партньорска програма с Инициативата за укрепване на съдебната система към Американската агениция за международно развитие. Преминаването в категорията „съд-модел” е след успешно изпълнение на множество дейности по планове за подобряване на работата на двата съда, съвместно с американските партньори. На 21.11.2006 г. посланикът на САЩ и председателят на Върховния касационен съд откриха в Съдебната палата Информационен център – основен елемент на партньорската програма.
Плакетите „съд-модел” ще бъдат връчени от съдия Кен Стюарт – ръководител на Инициативата за укрепване на съдебната система.
Виж още:
10 цента за всяка: Пластмасовите бутилки стават платени
03:35 / 08.05.2026
Фестивалът на ягодата в Кричим започна
18:45 / 09.05.2026








Анонимен
на 07.03.2007 г.
къци-къци-къци...седни!дай, лапа! добро куче...
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!