Обвиненият за двойното убийство Венцислав Караджов подсили защитата си, а днес стартира процесът срещу него в Апелативен съд Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
В края на септември миналата година Окръжният съд на Пловдив призна за виновен експолицаят от Икономическа полиция Венцислав Караджов, че е убил родителите си през май 2016 година, а присъдата бе доживотен затвор. Защитата на Караджов обжалва присъдата, дори се е подсилила, както днес се видя в съдебната зала. За защитата и оневиняването на Караджов ще се бори и адв. Васил Василев.
Днес той и колегата му Зоя Тошкова поискаха разпит на нови свидетели и преразпит на други, както и прикачване към делото на иззети видеозаписи. Адв. Тошкова поиска разпита на няколко адвокати - Мариана Пешева, която е била адвокат на Караджов в съдебните му имотни битки с родителите му. С това се търси доказване на тезата, че майката на Караджов - Божура, е искала да припише на сина си спорния имот. Поиска разпита и на адвокатите Янко Радунчев и Георги Спасов, които са съпровождали тъщата на Караджов - Мария Рекина, по време на разпитите в полицията. Тук се търси истината дали на жената й е оказван полицейски натиск, за да обясни, че на инкриминираната дата Венцислав е напуснал семейното жилище.
От своя страна адвокат Василев поиска информация в какви стрелби е участвал или присъствал подсъдимият Караджов по време на службата си в полицията. Освен това по делото има информация за множество записи от камери в близост до дома на Караджов и на родителите му, а са приложени минимален брой записи. Именно заради това адв. Василев поиска да се изследват записите и да се изяснят факти около обвиняемия.
Съдът позволи разпитите на свидетелите, както и изискването на информация за стрелбите, в които подсъдимият е участвал или присъствал. Уважи в някаква степен и искането за преразглеждане на видеозаписите. Ако се установи, че има такива, които са съотносими към делото, да бъдат приложени. Още повече, че самият Караджов даде обяснения и заяви, че паркирал колата си пред витрини на магазин, под жилището си. Самият магазин имал камери. Отсреща има кафене, което също е с камери, а именно тези записи липсват по делото и биха му потвърдили алибито.
Така делото се отложи за разпит на свидетелите на 21 май тази година. На излизане от залата Караджов заяви: "Борбата продължава до оправдателна присъда. Който е виновен, да си носи последствията. Аз не съм!". Всичко по темата четете тук!






