Възпитаници на Изабел Хугасян от Школата по фотография към ОДК бяха отличени в Националния конкурс за рисунка, есе и фотография на тема "Под игото - моят поглед към българщината", съобщи директорът на Общински детски комплекс Атанас Куртенков. 

Младите фотографи от 12-и клас Пънар Абтулова и Еманоела Игнатова спечелиха второ и трето място в творческата надпревара, организирана от община Сопот, къща-музей "Иван Вазов" и народно читалище "Иван Вазов". Творбите в раздел "Фотография" бяха обединени под мотото "Пиянството на един народ". 

Повече от 100 ученици се включиха в националния конкурс, организиран под патронажа на министъра на образованието и науката проф. Анелия Клисарова. Министърът, заедно с кмета на Сопот Веселин Личев и началникът на РИО в Пловдив Антоанета Пакова, наградиха отличените млади творци. 

Те бяха категорични, че чрез своя поглед към българското младите автори популяризират истински делото и творчеството на патриарха на българската литература Иван Вазов. 

"Няма по-голяма сила от българския дух, който побеждава всичко! Бъдете истински вазовци", обърна се към талантите министър Клисарова. 

Школата по фотография към ОДК- Пловдив е създадена през 1970 година. Имала е девет преподаватели, от които с най-дълъг стаж са фотографите Васил Гигоров и Димитър Платнаров, обучили на любов и професионализъм десетки млади фотографи. Днес традицията се продължава от Изабел Хугасян, която е възпитаник също на школата по фотография.