Новият параклис на летище Пловдив "Св. Св. Козма и Дамян" бе осветен днес от пловдивския митрополит Николай в съслужение със Знеполския епископ Арсений и свещеници от църквите "Св. Богородица" и "Св. Марина". На водосвета присъстваха областният управител Здравко Димитров, тримата му заместници Евелина Апостолова, Петър Петров и Димитър Керин и главният секретар на областна администрация Борислав Димов, ръководството на летището и негови служители.
Изграждането на параклиса започна през 2009 г. от тогавашния директор на летището Андрея Андреев. Освещаването съвпадна с рождения ден на областния управител Здравко Димитров, който бе поздравен от дядо Николай в словото след църковната церемония. Премиерът Бойко Борисов лично се обадил на Димитров, за да му пожелае здрави, сили и благоденствие.
Бойко Борисов
Николай
Здравко Димитров 





