Читателски
Локо падна от Левски при юношите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:49 / 23.05.2011Коментари (0)1408
© Lportala,net
Редица индивидуални грешки станаха причина юношите младша възраст да загубят с класическото 0:3 гостуването си на Левски, в мач от първенството на малката елитна юношеска група. Възпитаниците на Красимир Димитров изиграха добре първите 40 минути от мача, като до почивката губеха само с гол, дело на главния арбитър Димитър Буров. В 20-ата минута реферът се направи на интересен и не отсъди стопроцентово нарушение в атака на "сините" срещу защитника Димитър Десподов, след който последва и голът на Борислав Цонев. Оттук нататък съдията бе гузен от постъпката си и доръководи срещата на отлично. Голът пасив обаче остана, но въпреки това до края на първото полувреме, локомотивци не само изравниха играта, но и бяха далеч по-дейни от своя съперник. В 25-ата минута Запрян Запрянов стреля от фаул и топката кацна върху напречната греда. Две минути по-късно съдията посочи бялата точка за игра с ръка на защитник на Левски, но Петър Челебиев за пореден път показа слаба психика и стреля неточно. Пропускът му е втори в рамките на две седмици, когато Челебиев сбърка и в мач от турнира "Франц Коков" в Раковски. В последната атака за полувремето Десподов затрудни вратаря Димитър Бойчев, който отрази, а при добавката Николай Николов вкара топката в мрежата. Съдийската трокйка обаче отмени попадението заради засада на нападателя.

Подемът в играта ва Локомотив изчезна след почивката и това даде криле на техния противник. Все пак те бяха довършени от непростима грешка на защитника Христо Стамов, който в 64-ата минута действа с прекомерно самочувствие при изнасянето на топката, което донесе скоростна контраатака и втори гол на Цонев. В оставащото време мачът се доиграваше, а в 73-ата минута домакините просто довършиха своя съперник с нов хеттрик-гол на Цонев. Малко след това десния бек Радоил Георгиев се хвърли безрасъдно на опит за убийство срещу противников играч и справедливо бе изгонен от главния съдия с директен червен картон. Нервите на играча не издържаха и той реагира остро и на подмятанията от трибуните, но съотборниците му успяха да овладеят страстите.
В оставащите два мача от първенството "черно-белите" приемат Пирин и гостуват на Черноморец. Днес от 16.30 ч. пък абитуриентите от елитната юношеска група до 19 години ще приеме в Пирин (Благоевград) на главния терен на Лаута.

Източник: Lportala.net