С 28 гласа "за" пловдивските общински съветници приеха точката за закупуване на къщата на бул. "Руски" и ул. "Гладстон" от новите собственици, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"Ако сега не вземем този имот, ще трябва да го отчуждаваме отново - нещо, което се опитваме да направим от 2010 година. Още повече, че цената е точно такава, която предлагаме и ние", коментира заместник-кметът Димитър Кацарски и припомни, че къщата е важна за осъществяване на разширението на ул. "Гладстон".
Кои са новите собственици и какво предстои да се случи на въпросното място, преди отварянето на мол "Марково тепе" - прочетете тук!