За гъст черен пушек от КЦМ снощи съобщава читател на Plovdiv24.bg. За какво точно става дума според него?

"Здравейте, живея в Пловдив и ви пиша по повод вечерните обгазявания от комбината за цветни метали - КЦМ. 
Не съм запознат какви екологични норми спазват и в какви граници е замърсяването от предприятието, но всяка вечер пейзажът е такъв - бълва се гъст и черен пушек, който опушва атмосферата доста надалеч". 

Репортер на сайта се свърза с шефа на РИОСВ Пловдив Стефан Шилев, който уточни, че при тях не са постъпвали сигнали за подобно обгазяване през последните дни. 

От институцията заявиха също, че по принцип вредните емисии от КЦМ са в рамките на нормата с изключение на кадмия.