По повод публикувания читателски сигнал, че "Градини и паркове" с месеци не изпълняват заповед на район "Централен", от общинското предприятие категорично отхвърлят упрека в бездействие.

 "Градини и паркове" уверяват, че всекидневно екипите за санитарни резитби – общо 35 души, изпълняват десетки заповеди и работят по график.

По график, изпратен и до кметството на "Централен", миналата седмица са премахнати опасните клони, надвиснали над паркиращите коли на ул. "Тракия" 47/49, за които читателят е подал сигнал.

От "Градини и паркове" посочват, че това не е станало безпроблемно, тъй като са се намерили протестиращи граждани против рязането на клоните, но са успели да изпълнят заповедта.