По повод запитване на Plovdiv24.bg защо не работи фонтанът на Деметра в Цар Симеоновата градина ОП "Градини и паркове" отговори така:

"След като беше извършена профилактика и почистване на фонтана в присъствието на експерти от "Реставрация" ЕАД-София той ще бъде пуснат утре".

Припомняме, че реставрираната статуя бе монтирана през пролетта на миналата година, дни по-късно пуснаха и водата на фонтана.

Тогава кметът на Пловдив коментира, че поне през следващите 100 години съоръжението няма да спре да работи. Реставрацията излезе на Общината общо 145 хил. лева.