Ексклузивно: Община Пловдив иска летището от държавата!
Община Пловдив ще поиска летището от държавата, научи ексклузивно Plovdiv24.bg. Предложението ще бъде внесено на сесията на Общинския съвет утре. Ето какво обясни по този въпрос заместник-кметът Розалин Петков за читателите на медията ни:
"Общинският съвет ще направи предложение към министерството на транспорта да поиска летището с активите и пасивите - дружеството, което в момента е ЕАД, тоест сто процента държавна собственост, да стане общинско. Процедурата е дълга, защото сега уточняваме активите, част от които са собственост на "Гражданска въздухоплавателна администрация".
Ако имаме положително становище от министерството на транспорта, трябва да уведомим и министерството на финансите и да посочим точните параметри на приходи и разходи и дали имаме възможност да управляваме дружеството. Нужно е постановление на Министерския съвет, за което всички министерства трябва да дадат положително становище и особено тези на регионалното развитие, финансите и транспорта".