Шофьорът на камиона, в който фатално се удари лек автомобил, е с 0.57 промила алкохол в кръвта. Това научи ексклузивно Plovdiv24.bg. Полицай е тествал с дрегер въпросния водач на мястото на жестоката катастрофа и данните са показали наличие на алкохол.
Официално от МВР Пловдив:
Тежка катастрофа с жертва е възникнала на пловдивския участък на път II-56. Сигналът у подаден към 13.30 ч. днес - в участъка между "Скобелева майка" и автомагистрала "Тракия", след пътен възел Рогош, лек автомобил "Нисан" внезапно навлязъл в насрещната лента и се блъснал челно в тежкотоварен камион. На място загинала шофьорката на колата.
Обходните маршрути са следните: Автомобилите, които се движат от автомагистрала "Тракия" към "Скобелева майка", преминават през с. Войводиново и влизат в Пловдив през "Брезовско шосе".
Трафикът от "Скобелева майка" към магистралата се отклонява на Рогош. В посока Бургас продължават през Скутаре - Маноле и Манолско Конаре, а в посока София - през Пловдив.








Сергей Пройчев
на 12.07.2022 г.
Копърче не си прав.Бабата е причинила катастрофата но нашите полицаи и прокурори имат друго вислене има ли алкохол има вина.На тях толкова им е акъла.И ако съдията е бивш прокурор а има доста такива чак на ВКС Човекът ще види справедливост.В Пловдив е така.
Бобъp
на 11.07.2022 г.
Нищо няма да му направят на човека ако спазят закона. Това че бабето навлиза в насрещното движение и причинява ПТП и не оцелява е по нейна вина. Това че на чичката дрегера му отчел алкохол отново също нищо няма да му направят, защото стойността 0.57 промила е в границата на административна мярка и не той е виновен, че някаква се натрясла в него. Да припомним, че от 0 до 0.5 промина е ненаказуемо. От 0.5 до 1.2 промила е по административен ред, а едва след 1.2 промила е по НК.
Сергей Пройчев
на 11.07.2022 г.
Изгоря човечеца.Бабката изпуснала Нисана и се забила в него ама нали има алкохол и той ще го отнесе като кьораво пиле зелен домат.
Pyce
на 11.07.2022 г.
На тоя веднага казват колко промила бил, но на "легналата полицайка" още не казвате?!?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!