По автобусна линия 1 от градския транспорт на Пловдив не са извършени 4 курса тази сутрин, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това съобщи кметът Иван Тотев днес.
По думите му курсовете се следят с GPS и ще бъдат наложени съответните санкции.  Tой заяви, че подобни фалове са чести, тъй като тази линия е на временен договор, който изтича на 8 март. 
В момента Община Пловдив обсче има всички възможности да стартира ЗОП за тези линия и изискванията ще са за напълно нови автобуси. 
Тотев поясни, че процедурите стартират сега, а не през миналата година заради дело за методиката и процедурата, която Общината бе стартирала за 8-те линии от градския транспорт. 
"Вече има решение за ВАС, с което цялата документация на Общината е обявена за законосъобразна", изтъкна кметът и посочи, че заедно с линия 1 ще стартира процедура и за линия 66.