Малолетни деца обикалят заведенията по Главната улица след 22,00 часа и просят пари от пловдивчани, сигнализираха читатели на Plovdiv24.bg.
Оказва се, че скромната група почти всяка вечер притеснява гражданите, разхождащи се по центъра или тези седнали да изпият по коктейл в заведенията в "Капана".
Децата са на различна възраст, но по думите гражданите най-големият е на около 12-13 години. Младежите използват нецензурни думи и се подиграват на хората, ако те не им дадат пари.
Ако пък им дадеш някой лев, те решават да ти се отблагодарят типично по детски, като попитат искаш ли да направят задно салто или мост. Читателите ни имат наблюдения, че дечицата "работя" за някого.
"Когато съберат повече пари, отиват при един възрастен мъж и му ги дават. Същото се случва, когато някой им купи храна. За съжаление децата се оказват пионки на някой друг. Изнедан съм, как до сега собствениците на заведения и хората не са сигнализирали институциите."
Хората допълват, че много често в близост до "Капана" има полицейски служители, които ясно не предприемат никакви мерки.
Припомняме, че преди време екипът ни публикува сигнал относно малко момиченце, което проси на кръстовището на Сточна гара.








Kolin
на 31.08.2024 г.
Не само по главната в цар Симеоновата градина пред заведенето до детския парка редовно има по-възрастни мъже,които просят пари уж за лекарствата!
Yneca
на 31.08.2024 г.
Не само просяците но след 21 целия център е пълен с групички гадни мангали . Преди 10 год всеки мангал след 20 часа бива пребиван на място от случайни минувачи или полиция. Гнусна напаст от който най учения е завършил 2 ри клас .
Anny55
на 31.08.2024 г.
Само те да са, градът плува от просия. Ама докато има балъци да им дават, няма да се отървем от тая напаст. Друг е въпросът, че покрай наглите м*нгали не знаеш кой наистина е в нужда.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!