С много песни и танци в читалище "Христо Смирненски" в пловдивския район "Западен" отбелязаха 137-та годишнина от Освобождението на България. 

По традиция тържеството се проведе няколко дни преди 3-ти март. На официалното честване присъстваха кметът на район "Западен" Димитър Колев, заместникът му Ангел Славов и началникът на отдел "Образование" Веселина Балджиева.

Слово по повод празника пред препълнената зала на читалището произнесе о.з. полковник Райчо Василев.

Той припомни основните моменти от историята на България от падането й под османско робство до героичното Априлско въстание пет века по-късно и последвалата Руско-турска освободителна война.

Кметът на район "Западен" Димитър Колев пожела на присъстващите да носят винаги българския дух в себе си и поднесе дар на читалището - Българска популярна енциклопедия. 

За доброто настроение на всички се погрижиха ученици от музикалната паралелка на СОУ "Любен Каравелов", които изпълниха народни песни и танци. 

На огромен интерес от публиката се радваха и малките танцьори от група "Милениум" с нетрадиционните си изпълнения, а накрая много от дошлите на честването извиха традиционно българско хоро.