Япония със страхотен напредък в тестовете за лек срещу COVID-19

6787

Фармацевтичното отделение на японската фирма "Фуджифилмс" стартира финалната фаза на тестовете си върху пациенти с коронавирус с лекарство Avigan, съобщава в. "Дейли мейл", цитирана от БТА.

В Япония този медикамент получи одобрение от властите и беше изпробван срещу вируса на ебола. Лекарството атакува ензимите, които позволяват на патогена да се самокопира и да се разпространява в човешкия организъм. В резултат на добрите резултати, постигнати при предишните две фази на изпитанията, компанията започна да увеличава производството на препарата през месец март.

Avigan е познат и под името на генерика favipiravir. Японските медици считат, че това може да се окаже първото доказано успешно лекарство срещу Ковид-19. Медикаментът въздейства върху ензима РНК полимераза, който служи като катализатор в процеса на възпроизвеждането на вируса. Японските медици успешно третираха с Avigan пациенти, болни от ебола, и се надяват да постигнат същите резултати и при лечението на новия коронавирус.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Ормузкият проток е затворен отново
Иран е изнесъл 18 милиона барела петрол през последните пет дни
"Лидл" официално откри първия си пъб
Простреляният в САЩ български полицай беше изписан от болницата с...
Опасна риба завзема гръцкото море
САЩ и Иран подписаха, меморандумът влиза в сила незабавно


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).