Има и трета експлозия на станция в брюкселското метро, съобщава британското издание "Експрес". Това е станцията "Арс Лои", която е близо до сградата на федералното правителство на Белгия и до посолството на САЩ . 
Междувременно се появи информация, че бройката на жертвите от експлозиите в метростанциите може да достигне 40 души.

"Изневиделица влакчето спря и ние бяхме помолени да напуснем по възможно най-бързия начин железницата. Казаха ни, че има инцидент по линията. 

Докато вървяхме в далечината, чухме тътен. Ушите ми останаха заглъхнали доста след като напуснах метрото", разказа очевидец пред журналисти.