Османи: Всеки който казва, че Македония е българска, няма да може да влиза в РСМ

Автор: Иван Христов
Коментари (10)
13:21 / 23.01.2023
7024
Всеки, който нарича македонците българи или казва, че Северна Македония е българска, няма да може повече да влиза в югозападната ни съседка, категоричен е външният й министър Буяр Османи в интервю пред ТВ "24 Вести“. Освен това той отново повтори посланията, които изпрати вчера в София.

"Казах ясно в София всеки, който идва в Република Северна Македония и предизвиква гражданите, общностите, като отрича съществуването на македонския народ, териториални претенции от типа: Северна Македония е българска, македонците са българи, това ще бъде сериозна основа, държавата не му позволява да влезе отново в страната, защото не можем да излагаме нашите граждани на такова безпокойство“, заяви Османи.

Той посочи, че правителството на България също е осъдило изказването на европейския депутат Ангел Джамбазки.

"Министерството на външните работи на Република България имаше нота, в която осъжда изказването на Джамбаюки и заявява, че това не е позицията на Република България, че това не е позицията на мнозинството граждани в Република България, че това не е позицията на българските институции“, отбеляза Османи в интервюто.

Ръководителят на македонската дипломация ще решат проблемите с "провокаторите“ и "насилниците“ и това няма да обезсърчи правителството на Северна Македония и правителството на България да продължат с позитивния дневен ред.

Виж коментарите (10)

Още по темата (1003):
12.02.2025 МВнР скочи срещу изказване на премиера на Република Северна Македония
25.01.2025 Велизар Енчев: Поканата на македонската делегация на инаугурацията на Тръмп е тревожен сигнал
06.01.2025 Историк: Образът на Христо Ботев в масовото съзнание е доста различен от реалния
28.12.2024 Северна Македония: България е задължена да ни подкрепя
05.10.2024 Димитър Русков: РСМ залъгва с изкуствени проекти, а реториката им се пренася от България срещу целия ЕС
29.09.2024 Соломон Паси: Единственият печеливш е Русия
Още новини от Международни новини:
Земетресение с магнитуд 5,4 по скалата на Рихтер разтърси Папуа Н...
Майка изхвърли бебето си от балкона
Израел поиска помощ от България заради пожарите край Йерусалим 
Майка хвърли бебето си от балкон
Израел обяви извънредно положение
Ново мощно земетресение удари Турция


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).