На 94-годишна възраст почина един от доайените на Народния театър "Иван Вазов“ актьорът и режисьор Мирослав Миндов.  

Дълги години е бил част от трупата на Народния театър, както и негов директор в периода 1966-67 година.  

Има забележителни роли в постановките "Иван Шишман", "Прокурорът", "Съвест", "Майстор Манол" и още много други. Специализирал е режисура в Англия.  

Бил е и председател на Съюза на артистите в България.  

В киното ще бъде запомнен като Бойчо Огнянов от филма "Под игото“.  

Ще остане в паметта на хората и като рецитатор с мекия си и кадифен глас.  

До преди десет години е ръководел детски театрален състав и с много любов и внимание е показвал на младите хора пътя в театралното изкуство, сподели за Дарик синът му Николай Миндов.