Наблюдаваме ситуацията и се надяваме тази размяна на удари, които макар че изглеждат дистанционни, всъщност са доста различни по своята цел и очаквани резултати за всяка една от страните. Слава богу, засега няма много цивилни жертви, но се опасяваме от разрастването и ескалацията на тези действия и въвличането на други държави, особено ако се предприемат действия по затварянето на пролива от страна на Иран", заяви премиерът Росен Желязков във връзка с размяната на удари между Израел и Иран. 

Той каза, че позицията на България е ясна – тези въпроси не трябва да се решават по военен път. Желязков призова за преговори и ясно договаряне по иранската ядрена програма.

На въпрос колко български граждани желаят да бъдат изведени от зоната на конфликта, той посочи, че те са под 10. "Краткосрочно пребиваващите български граждани в Израел са около 40, а в Иран - шестима", подчерта той.

Очаквайте подробности