Пътна полиция започва да глобява шофьорите, които не са подготвени за зимата.

Ще се набляга на проверка на гумите, чистачките, фаровете, стоповете. Глобата за износени зимни гуми може да бъде 50 лева, за светлините - 20 лева. При нередности дори се предвижда автомобилът да се спира от движение.

Полицията ще проверява дали грайферите на гумите имат минимум 2 мм дълбочина. Според експертите обаче е добре гумите да са с протектори от поне 5 мм, за да имат добро сцепление с пътя.