Уволниха над 200 души от "БДЖ - Товарни превози"

5110
6

Над 200 души са уволнени от компанията "БДЖ - Товарни превози" за последните няколко дни, съобщи председателят на железничарския синдикат към КНСБ Петър Бунев. Служителите са уволнени въпреки уверенията на транспортния министър Ивайло Московски, че в предприятието повече съкращения няма да има, заяви Петър Бунев, цитиран от БНР.

"Освен това на работниците беше обещано, че ще могат да пътуват безплатно до края на годината. Днес обаче те били уведомени, че от 1 юли остават без карти за безплатно пътуване с влак" - съобщи още Петър Бунев.

Министърът на транспорта Ивайло Московски е в Брюксел и все още не е коментирал ситуацията.

Според ръководството на холдинга само министърът може да реши дали безплатното пътуване ще остане.

Виж коментарите (6)
Още новини от Национални новини:
Николай Попов след успеха на Дара: Разбирам вече защо Бербатов от...
Проф. Рачев: Сутрин – слънце. Следобед – бум-бум
Бизнесмен препоръчва: Цените на нощувките за "Евровизия" в Българ...
Ваня Григорова: Гълъбите да внимават
Евтим Милошев за "Евровизия" 2027: Подходящо място е и Античният ...
Кампанията по розобера започна под натиск от недостиг на работниц...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).