Тримата починали от коронавирус в Благоевград имали съпътстващи заболявания

10852

Три станаха жертвите на коронавируса в Пиринско. Издъхнаха майка и дъщеря от Горно Драглище, както и мъж от Банско.   Черната серия започна със смъртта на  55-годишния мъж от Банско, който бе транспортиран по спешност в реанимация на МБАЛ Благоевград в четвъртък следобед.

Още при постъпването му в местната болница състоянието му бе тревожно, което наложи спешното му интубиране. Мъжът, който е бивш работник в завод за столове е имал здравословни проблеми, страдал е хипертония и имал сърдечни проблеми, уточнява struma.com. В реанимация е показал клинична картина с цялата симптоматика за коронавирус, което наложи и спешното му изследване за вируса. Пробата с бърз тест е положителна, състоянието му се влошаваше  мълниеносно и вчера сутринта, той почина.

Втората му проба бе отрицателна за вируса, но според специалистите, при една положителна проба и показана симпоматика, те приемат, че пациентът е заразен. Часове по-късно вчера, издъхна и 73-годишната жена от Горно Драглище, която също бе със съпътстващи хронични заболявания, подпомогнали леталния и изход. Тя разви двустрайнна пнемония в резултат от заразата с коронавирус. Тази нощ почина и дъщеря й. 53-годишната жена е страдала с години от астма и имала проблеми с белия дроб, който коронавирусът поразява.

И тримата са издъхнали вследствие на пневмониите, причинени от действието на вируса, който както се оказа е безпощаден към хронично болните. Майката и дъщерята постъпиха в инфекциозно отделение на МБАЛ Благоевград и бяха добре известно време, но завчера следобед състоянието им рязко се влоши.

Дъщерята работила в оптика в София, откъдето се предполага, че е внесла вируса. С положителна проба е и синът в семейството, фризьорът в Благоевград Данчо, който нямал симптоми, но е оставен под домашна карантина. На всички контактували със семейството са взети проби.

Спокойна е днес обстановката в болницата в Благоевград. До момента 5-има са дали положителни проби, сред които  е и семейството на фризьора. Трима бяха изписани от Инфекциозно отделение, англичанинът -турист от Банско, бе изписан здрав, двама минаха през отделението, но пробите им се оказаха отрицателни.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Истинско лято на днешния 21 юни
Българи за километричните опашки: Гърците не са виновни!
Няма хора по Черноморието ли? По-добре вижте това!
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен
Трима служители на АПИ са в болница след тежък инцидент
Луиза Григорова: Всеки знае по-добре от теб как да си гледаш дете...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).