Прокуратурата във Варна погна 36-годишен германец, нарушил карантината заради коронавируса

6388

Районната прокуратура във Варна ръководи досъдебно производство срещу германски гражданин за нарушаване на наредбата против разпространение на заразна болест по време на епидемия, съобщават от пресцентъра на Апелативна прокуратура във Варна. 

Районната прокуратура във Варна ръководи досъдебно производство за нарушаване на наредба, издадена против разпространяването на заразна болест по време на епидемия – престъпление по член 355, ал. 2 от НК.

36-годишният германски гражданин, който е със статут на постоянно пребиваващ в България, потърсил медицинска помощ в болницата "Света Анна“ на 14 март тази година. Във връзка с оплакванията, бил насочен към инфекциозната клиника.

След като разбрал, че ще бъде приет там, мъжът взел документите си и напуснал лечебното заведение.

Той е бил издирен и върнат в болницата. Пробата му за коронавирус се е оказала отрицателна.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Истинско лято на днешния 21 юни
Българи за километричните опашки: Гърците не са виновни!
Няма хора по Черноморието ли? По-добре вижте това!
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен
Трима служители на АПИ са в болница след тежък инцидент
Луиза Григорова: Всеки знае по-добре от теб как да си гледаш дете...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).