Движението в двете посоки пред парламента бе отцепено. Според служител на реда, пожелал анонимност, причината е изоставен пожарогасител, който е решено да бъде взривен. 
Малко по-късно на мястото пристигнаха сапьори, които отнесоха пожарогасителя.

Народното събрание продължава своята работа. Няма признаци на паника.