Около 25 000 българи са под домашна карантина

3770
1

"Между 24 000 и 25 000 души среднодневно са поставени под карантина. Патрулни автомобили отиват на адрес и карат съответния гражданин да се покаже на прозореца. Ако се установи, че лицето не е на адрес, се прави доклад и го предаваме на прокуратурата". Това обяви в ефира на "Нова ТВ" шефът на ГД "Национална полиция" Христо Терзийски.   

По думите му до 17.00 ч. в неделя има образувани 702 досъдебни производства. "Има и три присъди. Двете са пробация, третата е пробация с глоба", поясни Терзийски.

"До момента сред служителите на Министерство на вътрешните работи има 29 положителни проби. В Банско са тествани 45 души от районното управление, като един е дал положителна проба за коронавирус", коментира шефът на ГД "Национална полиция".

Той коментира и снимката, на която се вижда, че Каракачанов нарушава наложените мерки. "Този, който го е заснел, трябва да свидетелства кога и къде е фотографиран и да се наложи глоба. Мисля, че в СДВР има проверка", поясни Христо Терзийски.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Българи за километричните опашки: Гърците не са виновни!
Няма хора по Черноморието ли? По-добре вижте това!
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен
Трима служители на АПИ са в болница след тежък инцидент
Луиза Григорова: Всеки знае по-добре от теб как да си гледаш дете...
Експерти констатираха множество мазутни топчета на нашето море


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).