ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
Нинова: Време е президентът да предложи своя проект за конституция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:55 / 27.09.2023Коментари (1)1573
© Фокус
Днес чухме, че Борисов се отказва от смяната на националния празник в Конституцията. Вярно ли е, че ще се откажат и от предложението за двойно гражданство за заемане на висши държавни длъжности? И вярно ли е, че и съдебната реформа няма да остане в този вид след разбиващите коментари на всички професионални гилдии? Ако това е така, това означава, че цялото предложение за конституционни промени е прах в очите. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова в Народното събрание.

Тя припомни, че правната реформа в Конституцията е предложена от ПП-ДБ и ако ГЕРБ не я подкрепят, дискусията става безпредметна и загуба на време.

"Имаме и един призив към президента, който отправяме за пореден път – дойде времето той да предложи своя проект за Конституция. Ако ще има смислен дебат, нека и президентът даде своите предложения и да седнем да разговаряме сериозно. Защо той не представя своя проект?“, попита Нинова.

И подчерта, че конституционните промени в този си вид, които ще бъдат гласувани в парламента следващата седмица, няма да получат и един глас от БСП.

"Борисов заяви още, че Конституцията и законите по ПВУ са най-важните неща за сглобката. Но в последните две седмици, в които Народното събрание работи извънредно, няма закони по ПВУ. По цял ден се разправят и делят постове и власт, но закони по ПВУ не гласуват. И другата седмица излизат в отпуска. Това е политическо лицемерие“, категорична бе Корнелия Нинова.

Тя коментира още, че социалистите биха подкрепили 9%-овата ставка на ДДС за ресторантьорите да се запази и определи като неправилна стъпка предложението на Асен Василев за бонус при сигнали за укриване на данъци.

Като "добър знак за успех на всички наши кандидати“ тълкува Нинова изтегления номер 1 на коалиция "БСП за България“ за предстоящите местни избори.


Още по темата: общо новини по темата: 703
25.07.2024 »
09.07.2024 »
06.06.2024 »
31.05.2024 »
30.05.2024 »
21.05.2024 »
предишна страница [ 1/118 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
До кога Тиквеницзи ще управляват България?
на 27.09.2023 г.
+1
 
 
Нинова какво стои като черна станция в ролата на наблюдател и Арбитър! Защо тя не изрази становище и направи нужните предложения! Нали има претенцията БСП, да е най-старата Политическа партия. Или им липсва концепция за този вид материя.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Григор Димитров в турнири през 2025-а година
Винетки 2025
Хороскоп за деня
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: