Мариан Бачев ироничен към новата заповед: Поклон пред управленския гений!

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (15)
13:02 / 27.04.2020
15255
Актьорът Мариан Бачев публикува във Фейсбук ироничен пост към новата заповед на здравния министър. А именно - отварянето на парковите пространства в България. Мнението му е насочено към частта от заповедта, че  деца до 12 години трябва задължително да с техни родители или други близки, но не повече от двама възрастни, във времето от 09:30 до 18:30 всеки ден. Но какво става, ако имаш дете, което е на 13 години, пита комикът.

"Поклон пред управленския гений!

Ние – пусто да опустее! – сме класическо семейство, състоящо се от баща, майка и две деца! Едното се съобразява със заповедта и е под 12, но другото има нахалството да е на 13 и, разбира се, ще си носи последствията. Малкото ще мога да го разходя в парка – естествено, на къс повод, за да не вземе да се сурне към пейка или пясъчник. Голямото ще стои само вкъщи – да си знае кога трябва да се раждаш!

Вярно, че учи дистанционно и стои по 8 часа пред компютъра, но пък нека и знае отсега, че винаги ще има правила, които ще я дискриминират. Пък и вече знае какво е домашен арест! А аз не разбирам защо да не мога да изляза в парка на слънце и чист въздух с децата си, спазвайки всички необходими предпазни мерки? В магазина ограничения няма.


Не можеше ли в заповедта да пише, че децата до 18 г. може да се разхождат само в присъствието на родителите, с които така или иначе съставят едно домакинство?

Толкова ли не могат да създадат обмислени правила, без това да води до дискриминация?

Не че не сме свикнали де, ама... знаете за надеждата."

Виж коментарите (15)

Още по темата (17214):
22.04.2025 Днес става на 56: Била е секретарка и продавачка на лекарства и коли
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
Още новини от Национални новини:
Много студена сутрин ни очаква
Премиерът Желязков в Стара Загора: Над 2% са разходите за отбрана...
Жълт код за природно явление е издаден за 8 области
Капанът на "дребния шрифт" при някои кредити: Теглиш 2000, връщаш...
Алек Алексиев: Имаме над 200 деца, на които сме помогнали да спра...
Брендо ще изтърпи в България общо наказание от 10 години и полови...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).