Емил Джасим: Представете си, че в Кърджали изведнъж започват да се веят турски знамена и Ердоган изпраща армия да "пази мира"

8329
4

Като историк и учител ще се опитам да обясня за всички, които, подхлъзнати от пропагандата, мислят, че "Путин има право в Украйна". Toва пише Емил Джасим в странциата си във фейсбук и допълва:

"Кърджали окончателно става притежание на българската държава през 1912 г.

Там до днес има компактно население с българско гражданство и турски произход.

Сега си представете как изведнъж в Кърджали започват да се веят рязко турски знамена и изведнъж едни необозначени, но тренирани армейски части, открито финансирани и въоръжени от Ердоган, обявяват първо автономия, а после след военни действия срещу българската армия обявяват независимост.

Представете си, че Ердоган на първо време не признава тази независимост, но по някое време решава, че Кърджали не само е независима република, ами в телевизионно обръщение добавя, че България винаги е била част от Османската империя затова и ще изпрати армия да "пази мира" в Кърджали, оставяйки отворена възможността да нападне цяла България, като даде на Русия Черноморието.

Това се случва с Украйна - Путин и неговата Русия късат жива плът... за пореден път с подобни безумни аргументи.

Точно това защитават псевдопатриотите и комунистите, както и всички останали русороби.

И точно срещу това заставаме всички истински родолюбци и демократи.

Единствената истинска защита за България в членството на нашата държава в ЕС - неслучайно руските слуги тук атакуват тъкмо неговата централа в София", завършва Джасим.

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: