Два автобуса и микробус катастрофираха край омурташкото село Камбурово, съобщиха за Нова от МВР. Инцидентът е станал при изпреварване малко преди 15 часа. 
По първоначална информация няма загинали, има пострадали и ги транспортират към болниците в Търговище и Омуртаг. Със сериозни наранявания е млада жена. 

Автобусите са "Юнион Ивкони", по линията София - Варна, и на "Биомет", по линията Варна - София. И двамата шофьори са пострадали, единият е със счупена ръка.  

Сблъсък е станал, когато микробусът изпреварва автобуса на "Биомет" и се удря челно в този на "Юнион Ивкони".

В автобуса на "Биомет" е имало 26 пътници, като по-тежко е пострадал шофьорът.

В автобуса на "Юнион Ивкони" няма тежко пострадали, но хората са уплашени, а някои са с охлузни рани. 15 са били пътниците а автобуса, съобщи за Нова Георги Атанасов, мениджър на компанията.

Пътниците, които не са пострадали, ще бъдат транспортирани с алтернативни автобуси.