Днес, 28 август, е проведена акция в района на връх Вихрен. Седемнадесетгодишно момиче е ухапано от насекомо.

Девойката получава алергична реакция и търси помощ от ПСС - Банско. Екип от отряда пресреща групата, с която се е движело момичето, и прилага нужното медикаментозно лечение.

Туристката е придружена от екипа до хижа Вихрен. Акцията приключва успешно.