Д-р Константинов: Светът не трябва да се върти около коронавируса, всеки ден у нас умират 48-49 души от рак

7193
2

През март месец имаме 6% намаление на пациентите, потърсили помощ в Онкологичната болница спрямо същия месец миналата година. По-фрапиращи са данните през месец април, когато броят на пациентите е с 33% по-малко спрямо април 2019 г.

Това заяви пред Би Ти Ви изпълнителният директор на Онкологичната болница в София и бивш министър на здравеопазването д-р Стефан Константинов.

“Всеки ден у нас умират 48-49 души от онкологични заболявания. Толкова почина от коронавирус за един месец", коментира той.

По думите му, ако хората не търсят своевременно помощ, те рискуват да отидат в по-напреднал стадий.

“Хората не трябва да се колебаят и да не мислят, че светът се върти само около коронавируса. Има и други неблагополучия", категоричен е д-р Константинов.

Според него около 3000 на месец са новите случаи на пациенти с онкологични заболявания.

“Смъртността от коронавируса при онкологично болните пациенти под 50-годишна възраст е увеличена, но над 50 години не е така. Казвам го това, защото светът не свършва и не се върти около короновируса", уточни шефът на Онкологичната болница. Той добави, че в лечебното заведение са взели всякакви мерки, за да не стигне до разпространяване на заразата.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Българи за километричните опашки: Гърците не са виновни!
Няма хора по Черноморието ли? По-добре вижте това!
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен
Трима служители на АПИ са в болница след тежък инцидент
Луиза Григорова: Всеки знае по-добре от теб как да си гледаш дете...
Експерти констатираха множество мазутни топчета на нашето море


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).