Спортните новини: Днес (1) | Вчера (26)
Фурор на гимнастички от "Тракия" в държавното първенство
Автор: Стойчо Генов 12:16 / 26.11.2019Коментари (0)6981
Състезателките на "Тракия" (Пловдив) направиха фурор в държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Б", което приключи в София. От общо 4 възможни абсолютни отборни титли, пловдивчанки спечелиха 3. Освен това момичетата от клуба, които са и възпитанички на спортното училище "Васил Левски" в Пловдив, заслужиха общо 14 медала в шампионата, при огромна конкуренция от цялата страна.

Ето какво още съобщиха от СКХГ "Тракия" за приключилото държавно първенство:

Първия ден започнахме с девойки старша възраст, където шампионка в многобоя стана Варвара Кузягина! Тя спечели златото и на лента, сребро на топка и златния медал в отборната надпревара, заедно със съотборничката си Сияна Стоянова. Сияна се класира 6-та в многобоя и спечели бронз на топка.

Вторият ни отбор: Гинка Иванова, Мариела Чалъкова и Алекса Маринова се класира на 6-то място в надпреварата и така и двата ни отбора се наредиха сред първите 8!Гинка Иванова завърши на 17то място в многобоя.

През втория ден продължихме с надпреварата при жените, където отборът ни: Лилия Тунева и Десислава Игнатова също спечелиха отборната надпревара и златните медали! В индивидуалния многобой Лили завърши на 3-то място, а Деси на 5-то! Поздравления за нашите големи момичета, които са студентки втори курс и вече упражняват треньорската професия!

Третия ден продължихме с най-малките девойки до 10 години. Пламена Дребчева и Михаела Варева се класираха на 7-мо място отборно. Плами завърши 21-ва в многобоя и 8-ма на без уред. Миша зае 23-то място.

Вторият ни отбор: Мария Тодорова, Симона Романска, Симона Гюлфиданова и Биляна Петкова изиграха по едно съчетание и се класираха на 25то място отборно.

И така вече стигнахме до четвъртия ден и надпреварата при девойките младша възраст. Където Магдалена Петкова и Алегра Чеперигова също спечелиха златните медали в отборното състезание!

Маги стана вицешампионка в индивидуалния многобой както и на без уред и 3-та на въже.

Вторият ни отбор - Ива Панчева и Деа Делчева се класираха 5ти. И отново двата ни отбора бяха сред най-добрите 8!

Тук интересното беше, че в индивидуалната надпревара Ива Панчева се класира 6-та, Алегра Чеперигова 8-ма и така и трите ни момичета бяха сред най-добрите 8! Деа Делчева също направи силен многобой, но по регламент се класират само 3 момичета от клуб.

Доволни, щастливи и горди приключихме с последното държавно първенство за тази година. Поздравления за целия голям и задружен треньорски екип и всички допринесли за успехите на децата ни!