Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Марица тресна ЦСКА и е на финал за Купата!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:33 / 17.04.2019Коментари (1)2338
©
Марица (Пловдив) си извоюва възможността да защитава трофея си в утрешния финал за Купа България след категорична победа с 3:0 (25:9, 25:6, 25:17) над ЦСКА (София) във втория полуфинал, изигран тази вечер пред над 500 зрители в зала Колодрума.

Само 57 минути игра бяха достатъчни на шампионките, за да стигнат до успеха. Техен съперник за националната купа ще бъде отборът на Берое (Стара Загора), който спечели първия полуфинал с 3:2 (25:15, 21:25, 25:14, 22:25, 15:13) срещу Левски (София) в същата зала.

Tрите чужденки в Марица поведоха отбора от самото начало с гръм и трясък за бързо 6:0. Жълто-сините продължиха тоталното си надмощие до края на първата част, а Дженифър Крос със седмата си точка в гейма го затвори при разгромното 25:9. Вторият гейм започна с пет поредни точкови атаки на Алекзандра Холстън за 5:0 в полза на Марица.

Включиха се и останалите за 9:0. Софиянки не успяха да предложат нищо като съпротивление и играта на котка с мишка продължи, а влязлата в игра за началото на частта Виктория Григорова с мощен удар оформи още по-убедителното 25:6 за пловдивчанки в края.

Третият гейм бе най-равностойният от трите, най-вече заради многото грешки в играта на домакините. Треньорът Иван Петков даде възможност на още от резервните си състезателки да поиграят и те постепенно наложиха волята на Марица и в тази част. Завърналата се на терена Крос заби през центъра за победното 25:17.

Алекс Холстън стана топреализатор на мача с 15 точки. Джен Крос и Мирослава Паскова добавиха по 10.

Финалът между Марица и Берое на 18 април (четвъртък) в зала Колодрума е с начален час 18:30 б.в.