Искат от държавата да модернизира стадион "Пловдив"

12937

Управителите на стадионите на четирите професионални футболни клуба в Пловдив се срещнаха със заместник кмета Георги Шопов днес. Срещата бе по повод перспективата от следващия сезон градът ни да остане без стадион, на който да може да се играе професионален футбол. Очаква се от сезон 2009/10 лицензите за футболните съоръжения да бъдат издавани от УЕФА, като мерките ще бъдат доста по-строги. В момента нито един от четирите стадиона - Христо Ботев, Локомотив, Тодор Диев и Марица не покрива нормативите. Стадион Пловдив пък не може да се използва, тъй като за момента също не покрива нормите за лиценз, а не може и да се ремонтира, поради неяснотата около собствеността му. Той бе даден на Атанас Търев на концесия, но областният управител Тодор Петков я спря, тъй като според него съоръжението е на държавата. Най-вероятно четирите пловдивски клуба, подкрепяни от общината, ще излезнат с обща декларация за решаване на проблема, като ще поискат от държавата или да модернизира стадион "Пловдив" според изискванията на УЕФА, или да го даде на община Пловдив, която да върне в действие концесията и Атанас Търев да изпълни проекта си за модернизация.


Още по темата: Концесията на стадион "Пловдив"
Всички новини по темата: (212)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).