Марица постигна обрат срещу румънки

11:46 / 31.03.2018
4646
Селекцията на Марица (Пловдив) от състезателки до 23 години, която е на турне в Румъния, постигна първата си победа. Във втората си приятелска среща в град Меджидия, волейболистките на треньорката Габриела Айшинова надиграха румънския Арджеш (Питещ) с 3:1 (20:25, 25:14, 25:22, 25:19) гейма след 99 минути игра в зала Ифтимье Илисей.

Жълто-сините допуснаха много непредизвикани грешки в първата част и логично я загубиха с 20:25. Влязлата от ъгъла Силвия Андреева показа реализаторските си способности и помогна на маричанки да обърнат мача.

Решаващ за убедителното 25:14 във втория гейм се оказа многото брак в играта на Арджеш, а в третия нападателките на пловдивския тим направиха разликата за крайното 25:22. Българките продължиха да стоят комплексно по-добре от своя противник на терена и доведоха мача до победен край след 25:19.

Топреализатор на мача стана Александра Строе с 16 точки за Арджеш. Най-резултатни за Марица бяха Силвия Андреева с 14 точки (включително четири аса) и Мария Данчева и Ралица Георгиева с по 12.

Днес от 17:30 часа е последната приятелска среща на Марица U23 в Меджидия. Пловдивчанки ще се изправят срещу националния отбор на Румъния за жени до 19 години.