Марица завърши годината с важна победа, вече е много близо до Топ 5
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:17 / 02.12.2017Коментари (0)3844
©
"Марица" завърши по страхотен начин футболната година, след като в мач от последния за 2017-а кръг във Втора лига "жълто-сините" надиграха с 2:1 като гост състава на "Оборище" Панагюрище. Пловдивчани записаха пети пореден мач без загуба и ще зимуват на 10-то място във временното класиране с 22 точки, колкото имат и "Литекс", "Оборище" и "Поморие", но в мини класирането между тези отбори именно "Марица" е с най добри резултати.

В 34-та минута, след грешка в отбраната на "Оборище", маричани отнеха топката и след много добра комбинация между Димитър Юруков и Венцислав Гюзелев последният отбеляза, давайки преднина на пловдивчани - 0:1.

В 62-ата минута Свилен Щерев комбинира с Борислав Караматев, опитният футболист намери топката по прекрасен начин и със страхотен удар направи 0:2.

В 83-ата минута резервата за "Оборище" Ерай Карадайъ успя да намали за 1:2, но въпреки опитите на домакините да променят негаривния за тях резултат срещата завърши с победа за "Марица".

В последните си 9 мача "Марица" постигна 4 победи, 4 равенства и допусна само една загуба. Отборът се намира на 3 точки от 5-та позиция, а малката разлика в точковия актив между тимовете е явен признак, че на пролет борбата ще бъде повече от оспорвана.

ОБОРИЩЕ - МАРИЦА 1:2 /0:1 Венцислав Гюзелев 34'; 0:2 Борислав Караматев 62'; 1:2 Ерай Карадайъ 83'/

МАРИЦА: Илия Николов - капитан, Атанас Ташолов, Костадин Дяков, Мирослав Пушкаров, Алил Кардашев, Атанас Куманов, Борислав Караматев, Венцислав Гюзелев /Иван Гендов 74'/, Джунейт Яшар, Димитър Юруков/Николай Колев 82'/, Свилен Щерев/Рангел Игнатов 71'/.

ОБОРИЩЕ /Панагюрище/: Иван Иванов, Мартин Сандов, Мартин Василев, Любомир Гуцев, Димитър Руйчев, Цветомир Цонков/Костадин Аджов 79'/, Фернандо Кавалканде, Петър Тончев, Мариян Наплатанов /Ерай Карадайъ 46'/, Лъчезар Котев/Елидиано Лима 54'/, Кантен Гюйон.