Ботев победи Верея с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Старозагорци играха цяло второ полувреме с човек по-малко заради изгонването на Здравко Илиев.
Точен за Ботев бе влезлият на смяна Стивън Петков. Заради наказание наставникът на гостите Илиан Илиев изгледа мача от официалната ложа.
Двубоят бе прекъснат за около 8 минути в края на първото полувреме, след като един от четирите прожектора угасна.
Успехът бе четвърти пореден за "канарчетата" в шампионата, които имат вече актив от 20 точки. С него те изместиха Верея от 4-ото място във временното класиране.
Преди почивката играта бе доста скучна, като първото сериозно положение бе чак в 32-ата минута. Фелипе Бризола опита бомбен шут от дестанция, но вратарят на гостите Георги Аргилашки изби в корнер.

Три минути по-късно Верея можеше да открие, но ударът на Меди Фенуш срещна гредата.

В добавеното време бившият играч на Локо (Пд) Здравко Илиев фаулира грубо Дуде Ндонгала в средата на терена и получи втори жълт картон.

Жълто-черните откриха резултата в 69-ата минута след груба грешка на Бен Джемиа. След центриране на Тодор Неделев с глава защитникът на Верея не успя да изчисти топката и тя му бе отнета от резервата Стивън Петков, който от 10-ина метра я насочи с левия крак към мрежата - 1:0.

Ботев игра в състав:

Иван Чворович, Йордан Минев, Пламен Димов, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Дуде Ндонгала, Фелипе Бризола (89- Алваро Юлиано), Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин (60- Стивън Петков), Фернандо Виана (82- Густаво Афонсо).