Марица писа "тройка" на Локо (ГО)

19:35 / 13.10.2017
3596
Марица победи Локо (ГО) с 3:1 в мач от 11-ия кръг на Втора лига, който се игра на базата на Ботев в Коматево. Димитър Юруков преди почивката и Свилен Щерев и Рангел Игнатов през второто полувреме бяха точни за дсомакините.

По този начин кършиякалии имат вече актив от 13 точки, с който изместиха от 10-ото място във временното класиране тима на Локо (ГО).

Резултатът бе открит в 39-ата минута, когато Димитър Юруков бе изведен сам срещу вратаря Крушарски и го преодоля за 1:0.

Фатална за гостите се оказа 66-ата минута. Тогава вратарят Ивайло Крушарски фаулира извън пеналта Венцислав Гюзелев и реферът Мартин Стоименов му вдигна директен червен картон. Гостите вече бяха направили 3 смени и така се наложи на вратата да застане капитанът Мариян Иванов.

Отсъденият фаул обаче беше реализиран по чудесен начин от юношата на Локо (Пд) Свилен Щерев - 2:0.

Четвърт час преди края бившият нападател на Ботев (Пд) Деян Христов намали на 2:1.

Крайното 3:1 оформи влезлият като резерва Рангел Игнатов в 88-ата минута.