Обрат за стадион "Пловдив", ще го правят само за мачове от родния елит
Градският стадион "Пловдив" няма да бъде реконструиран така, че да може да приема мачове от европейските клубни турнири, а само от родното първенство, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Това обяви днес кметът на града Иван Тотев. Той уточни, че ще помоли общинския съвет да промени взетото вчера решение техническото задание за съоръжението да бъде извършено спрямо изискванията за лиценз на ФИФА и УЕФА.
Ето как градоначалникът коментира днес проблема със стадион "Пловдив":
"Решението на общинския съвет малко ме притесни. От една страна искаме да направим така, че да направим проект, според който стадионът да се случи. Тръгнем ли да си говорим с едни големи картинки, с едни големи концепции, при които накрая парите са такива, за които и не може да помислим, няма смисъл".
"Ще разговарям с Валентин Маринов, който държи правата, къде може да намерим пресечната точка. Тръгнем ли по този път, където да говорим за високи категории, цената ще бъде голяма и ще помоля Общинския съвет да промени решението".
"За нас е важно да имаме стадион, в който да играят първо местните клубове. Вижте какво се случва с Локомотив и Ботев. Истната е, че няма светлина в тунела".
"Общината трябва да има вариант, който да е реализуем. Няма програми, по които да кандидатстваме, затова ще разчитаме на местен бюджет. Идеата е с най-малко пари да постигнем най-много".