Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 5,9 милиона долара. Поставеният под номер 6 Димитров се справи с лекота в третия кръг с американеца Сам Куери с 6:3, 7:6(3).
Двубоят приключи след час и 22 минути игра.

Гришо за първи път в кариерата си достига до тази фаза в Шанхай, като вече има 3 победи от 3 мача срещу Куери.

На 1/4-финалите обаче Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между световния №1 Рафаел Надал (Испания) и италианеца Фабио Фонини.

Миналата седмица нашето момче загуби в три сета от Надал на полуфинал в Пекин, но сега му се отваря идеална възможност за реванш.