Марица продължи лошата серия, отново загуби
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:36 / 07.08.2017Коментари (0)3227
© ФК Марица
Архивна снимка
Марица продължи лошата си серия в професионалния футбол и записа трета поредна загуба от началото на сезона във Втора лига. Възпитаниците на треньора Стоян димитров отстъпиха на Монтана с 1:2.

Двубоят се игра на стадиона в Чипровци.

Домакините откриха резултата в 40-ата минута, когато Даниел Васев получи пас от Миро Антонов и с хубав удар от дъгата пред наказателното поле опъна мрежата - 1:0.

Второто полувреме започна с бърз гол за Монтана. Игралият за пловдивските Локомотив и Ботев Петър Атанасов пусна успореден на голлинията пас в наказателното поле към Александър Манолов, който с шпагат успя да удвои - 2:0.

В 59-ата минута току-що влезлият Светослав Читаков изведе Димитър Юруков сам срещу вратаря на Монтана и нападателят вкара за 2:1.

Марица изпусна златния си шанс в 71-ата минута. Тогава Борислав Караматев изведе в чиста позиция голмайстора Юруков, но този път вратарят Счекич успя да спаси.

След двубоя треньорът на Марица Стоян Димитров заяви, че причина за загубите до този момент са неувереност в собствените сили на играчите. Той изрази надежда, че тимът ще покаже скоро пълния си потенциал.

В следващия 4-и кръг Марица отново гостува, този път на коравия тим на "Струмска слава". Двубоят в Радомир е на 12 август от 18 часа.

МОНТАНА: 33.Неманя Счекич, 3.Иван Михов, 19.Юлиян Чапаев /5.Стефан Цонков 70'/, 17.Тодор Георгиев, 13.Йордан Йорданов, 21.Владимир Айтов, 14.Николай Парнаров, 10.Петър Атанасов, 11.Александър Манолов, 20.Мирослав Антонов /9.Атанас Илиев 63'/, 4.Даниел Васев /26.Борислав Дамянов 82'/.

МАРИЦА: 1.Илия Николов, 16.Алил Кардашев /2.Никола Марин 78'/, 3.Атанас Ташолов, 4.Мирослав Пушкаров, 6.Христо Стамов, 7.Джунейт Яшар, 8.Венцислав Гюзелев /15.Светослав Читаков 58'/, 9.Рангел Игнатов /19.Петър Чалъков 53'/, 10.Димитър Юруков, 20.Борислав Караматев, 22.Николай Колев.