Спортните новини: Днес (8) | Вчера (18)
Левски хвърли око на бивш герой от пловдивското дерби
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:42 / 14.11.2016Коментари (0)2213
Отборът на Левски проявява интерес към левия бек Венелин Филипов. В момента 26-годишният бивш футболист на Локо (Пд) е част от румънския тим Волунтари. Този отбор се намира на девето място в класирането на местния елит - в 15 мача е записал 5 победи, като има и 3 равенства.

Филипов е основна част от състава - взел е участие в 13 шампионатни двубоя, в които не е успял да отбележи гол, пише "Тема спорт". Венелин е част от румънския тим от началото на 2016 година. През пролетта той игра в 14 срещи за първенство.

Защитникът е набелязан за привличане от главния скаут на сините Георги Чиликов. Той е отлично запознат с качествата на Филипов, тъй като му е бил треньор в Черноморец като асистент на Димитър Димитров-Херо.

Филипов се превърна в любимец на феновете на Локо, след като вкара един от двата гола при обрата от 0:1 до 2:1 срещу Ботев на Коматево в градското дерби за Купата на България преди два сезона, припомня Plovdiv24.bg.

Двама от Ботев титуляри за Литва при две загуби
Ужас в Трета лига! Разбити глави и петима контузени в Смолян
БФС - Пловдив с подкрепа към Здравко Жилов
Черно море идва в Пловдив със свито сърце! "Моряците" мачкат във Варна, но какво се случва при гостуванията?