Дисциплинарната комисия към БФС глоби Ботев с 500 лева заради поведението на бултрасите в мача срещу Берое, спечелен от жълто-черните с 4:3.
Освен това получилият червен картон Омар Косоко бе наказан за един мач плюс глоба от 300 лева.
Ето какво гласи решението на ДК относно санкцията на Ботев:
За нерегламентирано използване на бомбички, на основание чл.37, ал.1, т.22, б.Б от ДП /2016/2017/ - ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 500 лева.
БФС глоби Ботев с 500 лева за мятане на бомбички
© ПФК Ботев Пд